O táboře

III. turnus je orientován jako klasické letní pobyt dětí s bohatým a smysluplným programem, na který je kladen velký důraz. Desetidenní pobyt v přírodě přispěje nejen k upevnění zdraví dětí, ale obohatí je také o znalosti a dovednosti. 

Areál rekreačního zařízení a jeho okolí je přímo předurčen k relaxaci a oddechu v čisté přírodě a v neposlední řadě také sportovnímu a kulturnímu vyžití. Okolí je protkané desítkami kilometrů pěších, cyklistických turistických tras, spoustou památek a jiných zajímavostí. Součástí areálu dětského tábora je venkovní bazén, několik hřišť, ohniště, hala na stolní tenis, klubovna s televizí a terasa.


Rekreační zařízení se rozprostírá na poměrně velké ploše. Skládá se z hlavní budovy, chatek, venkovního hřiště a bazénu a krytého přístřešku. V hlavní budově se nachází kuchyň, jídelna, společenská místnost, oddělené sprchy i záchody, ošetřovna a taktéž pokoje 2 – 6 lůžkové pokoje o celkové kapacitě cca. 80 lůžek, sloužící k ubytování. Chatky jsou postaveny do okruhů pod hlavní budovou , přičemž každý okruh se skládá z 8 chatek. Celkem je zde 5 okruhů, takže celkový počet chatek je zde 40. Každá chatka se skládá ze 2 dvoupatrových postelí a skříněk pro osobní věci. Mladší děti mohou být ubytovány v budově, starší v chatkách.

Stravu dětí připravují a podávají 5x denně dvě profesionální kuchařky. Připravovaná strava je pestrá, doplňovaná mléčnými výrobky a ovocem. Samozřejmostí je i pitný režim. Dostatek tekutin je k dispozici po celý den. 

 

Samozřejmostí je 24 hodinový pedagogický dozor a zdravotní pohotovost.
zdravotní stav dětí na táboře se stará  zdravotník Josef Bělaška, promovaný záchranář.

Hlavní vedoucí Mgr. Jiří Ročák.